Достапни линкови

Ердоган се закани, Европа страхува од мигрантски бран


Ердоган се закани, Европа страхува од мигрантски бран
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

По вчерашното предупредување на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган повторно се отвори прашањето дали претстои нов мигрантски бран кон Европа. Во Турција има над три ипол милиони бегалци од Сирија, а од 2016 година по договорот со Европската унија таа е своевидена брана за мигрантите кои сакаат да влезат во Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG