Достапни линкови

Најголемиот финансиски скандал во Германија


Најголемиот финансиски скандал во Германија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Германските обвинители обвинија двајца британски банкари за вмешаност во финансиска измама што ја чинела државата над 440 милиони евра. Станува збор за еден од најголемите даночни скандали во историјата на Германија.

Категории

XS
SM
MD
LG