Достапни линкови

Италија пред нова влада


Италија пред нова влада
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Членовите на италијанското антисистемско движење Пет ѕвезди ја поддржаа предложената владејачка коалција со центристичката Демократска партија со што се отвора патот за формирање нова влада. Сега мандаторот за состав на новата влада Џузепе Конте треба на шефот на државата Серџо Матарели да му го претстави составот на неговиот кабинет.

Категории

XS
SM
MD
LG