Достапни линкови

Брегзитот избрка илјада милијарди долари од Британија


Брегзитот избрка илјада милијарди долари од Британија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Околу илјада милијарди долари и 220 банки се преселиле од Британија во Европската унија од изгласувањето на Брегзитот во 2016 година. Брегзитот, покрај трговските искри меѓу САД и Кина, е една од главните причини поради која ММФ ја намали својата прогноза за глобалниот економски раст.

Категории

XS
SM
MD
LG