Достапни линкови

Грција и натаму под притисок на мигрантите


Грција и натаму под притисок на мигрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Грчката влада донесе итни мерки откако почна да расте бројот на бротчиња со мигранти кои пристигнуваат на грчките острови. Масовниот прилив на мигранти во последниве неколку недели придонесе за поголем број конфликти во бегалските кампови.

Категории

XS
SM
MD
LG