Достапни линкови

Османи – Обвинувањата против Хисен Џемаили се дел од пропагандата против ОНА


Османи – Обвинувањата против Хисен Џемаили се дел од пропагандата против ОНА
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:56 0:00

Нема формално-правни пречки Хисен Џемаили да извршува јавна функција затоа што е опфатен со Законот за амнестија, но и неформално, моите информации велат дека господинот Џемаили воопшто не бил вмешан во случајот Мавровски работници. Обвинувањата против него се дел од поранешната пропаганда против ОНА, вели вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG