Достапни линкови

Димитров: ни треба европска иднина за одржлив Балкан


Димитров: ни треба европска иднина за одржлив Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, пред почетокот на министерскиот состанок на ЕУ во Хелсинки, изјави дека наместо за проширување на ЕУ подобро е да се зборува за нејзино комплетирање со Балканот.

XS
SM
MD
LG