Достапни линкови

Трамп ќе ја укине воената помош за Украина


Трамп ќе ја укине воената помош за Украина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Белата куќа разгледува дали и натаму на Украина да и дава воена помош во вредност од 250 милиони долари годишно. Тоа, како што соопштија високи функционери на американската администрација, било во согласност со ставот на претседателот Доналд Трамп дека американската странска помош мора да биде оправдана.

XS
SM
MD
LG