Достапни линкови

Има ли лек против иселувањето на младите?


Има ли лек против иселувањето на младите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Многу земји во Европа мака мачат како да ги задржат младите дома. Затоа тие бараат начини за справување со оваа појава. Какви мерки презема македонската влада?

Категории

XS
SM
MD
LG