Достапни линкови

Има ли лек против иселувањето на младите?


Има ли лек против иселувањето на младите?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Многу земји во Европа мака мачат како да ги задржат младите дома. Затоа тие бараат начини за справување со оваа појава. Какви мерки презема македонската влада?

XS
SM
MD
LG