Достапни линкови

Британија влезе во криза за излез од ЕУ


Британија влезе во криза за излез од ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Пуч, длабока политичка криза, економска рецесија. Ова се главните оценки во Британија откако кралицата Елизабета Втора го одобри барањето на премиерот Борис Џонсон за прекинување на работата на парламентот. Овој потег беше очекуван по договорот на опозициските партии да го спречат излегувањето на Британија од ЕУ без договор.

Категории

XS
SM
MD
LG