Достапни линкови

Тенк пред стадионот на Црвена звезда во Белград


Тенк пред стадионот на Црвена звезда во Белград
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Навивачите на фудбалскиот тим Црвена звезда од Белград го бранеа поставувањето на стар борбен тенк пред нивниот стадион пред синоќешниот натпревар во рамките на квалификациите во Лигата на шампионите против швајцарскиот шампион Јанг Бојс. Тенкот предизвика силна реакција од соседна Хрватска, која водеше војна за независност од Југославија.

Категории

XS
SM
MD
LG