Достапни линкови

Бразил ја отфрли помошта на Г7 за пожарите


Бразил ја отфрли помошта на Г7 за пожарите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Бразил ја отфрли помошта од Групата седум индустриски најразвиени земји во светот за борба против шумските пожари во Амазон, порачувајќи му на францускиот претседател Емануел Макрон „да си се грижи за неговиот дом и неговите колонии“.

Категории

XS
SM
MD
LG