Достапни линкови

Кое е бугарското Универзално бело братство?


Кое е бугарското Универзално бело братство?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Илјадници верници се собраа деновиве на бугарската планина Рила за да ја пречекаат нивната „духовна“ нова година со космички танц во концентрични кругови, создавајќи впечатлива слика на росната планинска рамнина.

Категории

XS
SM
MD
LG