Достапни линкови

Пожарите во Амазон опасност за светот


Пожарите во Амазон опасност за светот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, без да наведе докази, ги обвини невладините организации за наглото зголемување на пожарите во Амазон годинава. Според него, тие сакале да му наштетат на Бразил. Експертите пак. велат дека пожарите ќе имаат штетни последици врз глабалната животна средина.

XS
SM
MD
LG