Достапни линкови

Италија во длабока политичка неизвесност


Италија во длабока политичка неизвесност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Италијанскиот претседател Серџио Матарела денеска ги започнува разговорите со клучните играчи во обид да и стави крај на италијанската политичка неизвесност, ден откако премиерот Џузепе Конте поднесе оставка.

Категории

XS
SM
MD
LG