Достапни линкови

Запознајте ги демонстрантите во Хонг Конг


Запознајте ги демонстрантите во Хонг Конг
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Ова се демонстрантите во Хонг Конг: млади, храбри и се борат против, како што велат, ерозијата на аранжманот „една земја, два система“ што предвидува одредена автономија за Хонг Конг кога Кина ја врати оваа територија од Британија во 1997 година.

Категории

XS
SM
MD
LG