Достапни линкови

Трамп: заинтересиран сум за купување на Гренланд


Трамп: заинтересиран сум за купување на Гренланд
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп ги потврди информациите дека е заинтересиран Соединетите држави да го купат Гренланд од Данска. Тоа, како што вели, ќе биде и дел од неговите разговори во Копенхаген во почетокот на идниот месец.

XS
SM
MD
LG