Достапни линкови

Истанбул не е подготвен за голем земјотрес


Истанбул не е подготвен за голем земјотрес
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Дваесет години по катастрофалниот земјотрес што го опустоши северозападниот дел на Турција, жителите на Истанбул страхуваат дека нивниот град од 16 милиони луѓе воопшто не е подготвен за уште еден голем и, како што велат, неизбежен потрес.

XS
SM
MD
LG