Достапни линкови

Јанушев - Имаме заеднички точки со партиите на Албанците


Јанушев - Имаме заеднички точки со партиите на Албанците
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:29 0:00

Имаме заеднички точки со сите партии на Албанците, а не само со Беса, со некои повеќе, со некои помалку. Владеењето на правото и економијата се врвни приоритети, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG