Достапни линкови

Во Грција горат 50 шумски пожари


Во Грција горат 50 шумски пожари
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Во Грција се мобилизирани над илјада пожарникари, бидејќи од понеделникот шумски пожари избувнаа на над 50 места, а најголемиот е на островот Евија каде што ги загрозува селата и затоа е прогласена вонредна состојба. Пожарот во Евија со густ чад покри дел од средна Грција, вклучувајќи ја и Атина.

Категории

XS
SM
MD
LG