Достапни линкови

Опасниот живот на новинарите во Турција


Опасниот живот на новинарите во Турција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Откако бил тепан 28 пати за време на неговата кариера, турскиот новинар Хакан Денизли мислел дека видел се. Но, на 29-тиот пат, тие дошле со пиштол, додека го земал неговиот четиригодишен внук од градинка. „Дојдоа ме застрелаа во ногата и избегаа“, вели тој.

Категории

XS
SM
MD
LG