Достапни линкови

Слободата на грчките универзитети под удар на новата влада


Слободата на грчките универзитети под удар на новата влада
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Во Грција, според законот од 1982 година, кој во изминатите години веќе беше укинуван и враќан од различни влади, универзитетите во голема мерка беа надвор од дофатот на полицијата. Сега, новата влада на Мицотакис сака тоа да го смени.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG