Достапни линкови

Црвенковска - Децата ни растат без да се описменат


Црвенковска - Децата ни растат без да се описменат
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:12:43 0:00

Ние немаме никаква државна стратегија за финансирање на содржини за деца. Без разлика што од Министерството за култура постојано зборуваат дека ќе се посвети поголемо внимание на содржините за деца и за младинци, нам безмалку ни се случува истото. И, тоа од година в година, вели во интервјуто за РСЕ - Билјана С. Црвенковска, писателка и уредник за литература за деца и млади.

XS
SM
MD
LG