Достапни линкови

Трамп: мора да ги запреме масовните убиства


Трамп: мора да ги запреме масовните убиства
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп ги осуди двете масовни убиства во САД во текот на викендот, наведувајќи дека „омрзата нема место во земјата“. Тој истоа така рече дека Вашингтон ќе преземе акции за решавање на проблемот.

Категории

XS
SM
MD
LG