Достапни линкови

Децата од предградието на Бишкек


Децата од предградието на Бишкек
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Според УНИЦЕФ, една третина од децата во Киргистан живеат во сиромаштија. Некои од мора да се грижат и за своите помали братчиња или сестри. Посетивме едно предградие на Бишкек.

Категории

XS
SM
MD
LG