Достапни линкови

Младите во изместениот систем на вредности


Младите во изместениот систем на вредности
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

50 отсто од младите во Македонија се неписмени или полуписмени, покажа едно истражување. Поразителен податок, на кој и не му се обрна поголемо внимание. Причини за таквата состојба има повеќе, од лошото образование, преку кризата на моралот и изместениот систем на вредности, па се до шундот и кичот што се нуди на интернет.

Категории

XS
SM
MD
LG