Достапни линкови

Исламската држава и натаму врши зулуми во Ирак


Исламската држава и натаму врши зулуми во Ирак
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Екстремистичката Исламска држава, според Обединетите нации, подготува нови терорситички напади во светот и евентуален бунт во Ирак каде што се претпоставува дека има над 10.000 припадници на оваа група. Тие дејствуваат тајно, вршејќи киднапирања, атентати и заседи. Станува збор за заплашување на локалните жители и за изнудување рекет со кој всушност го финансираше и нејзиниот подем пред шест години.

XS
SM
MD
LG