Достапни линкови

Унгарија нема веќе да прифаќа условувања од ЕУ


Унгарија нема веќе да прифаќа условувања од ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Новата министерка за правда на Унгарија Јудит Варга предупреди дека Будимпешта ќе се спротивстави на какви било напори на Европската комисија за условување на финансирањето за развој со стандардите за владеење на правото.

Категории

XS
SM
MD
LG