Достапни линкови

Граѓаните велат дека некои сметки не може да се скенираат


Граѓаните велат дека некои сметки не може да се скенираат
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Граѓаните што ги анкетиравме во центарот на Скопје се жалат на лош квалитет на фискалните сметки кои не може да се скенираат. Други бараат поврат на ДДВ-то веднаш на каса, а трети прашуваат која е поентата, зашто „додека некој скенира сметки, друг рекетира милиони“.

Категории

XS
SM
MD
LG