Достапни линкови

Иранска екс терористичка група во Албанија со поддршка од Белата куќа


Иранска екс терористичка група во Албанија со поддршка од Белата куќа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Иранската дисидентска група која своеверемено од Соединетите држави беше означена како терористичка организација добива наклоност од некои членови на Белата куќа. Станува збор за групата Муџахедин Халк која главно е базирана во Албанија.

Категории

XS
SM
MD
LG