Достапни линкови

Џијан Емин - Ако уметникот ја продаде душата, нема веќе уметност


Џијан Емин - Ако уметникот ја продаде душата, нема веќе уметност
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:56 0:00

Доколку уметникот ја продаде душата тогаш е готово. Нема веќе уметност. Тој станува слуга на некого, вели уметникот Џијан Емин во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG