Достапни линкови

Саити - „Рекет“ засега се води на фолклорен начин


Саити - „Рекет“ засега се води на фолклорен начин
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:19 0:00

Постапка за случајот „Рекет“ се води поприлично јавно и поприлично на некој фолклорен начин, затоа што се уште немаме ние конкретни акти по однос на предметот, вели судијата Џемали Саити. Овој случај генерално ќе влијае негативно на судството, а и последиците по СЈО се негативно, вели тој.

Категории

XS
SM
MD
LG