Достапни линкови

Законот за ЈО може да помине до крајот на август


Законот за ЈО може да помине до крајот на август
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска по средбата со американската амбасадорка Кејт Мари Брнс рече дека законот за Јавно обвинителство може да помине низ собраниските процедури и да се усвои до крајот на август, но само, како што нагласи, ако има консензус меѓу партиите.

Категории

XS
SM
MD
LG