Достапни линкови

САД планираат воена придружба за бродовите во Заливот


САД планираат воена придружба за бродовите во Заливот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Пентагон соопшти дека ќе покрене систем на воена придружба на бродовите во Персискиот залив откако Лондон обелодени дека ирански вооружени бродови се обиделе да запленат британски танкер. Вашингтон го обвинува Иран за серијата напади врз бродови во една од најважните нафтени транзитни рути. Техеран ги отфрла ваквите обвинувања.

Категории

XS
SM
MD
LG