Достапни линкови

Адеми: Законот за заштита на Охрид ќе овозможи шестмесечен мораториум на градби


Адеми: Законот за заштита на Охрид ќе овозможи шестмесечен мораториум на градби
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:13:56 0:00

Спроведувањето на препораките на УНЕСКО во Охрид ќе биде олеснето со донесувањето на предложениот Закон за управување со природно и културно наследство во Охриодскиот регион, бидејќи пред се ќе овозможи воспоставување на шестмесечен мораториум на градби, вели министерот Едмонд Адеми.

Категории

XS
SM
MD
LG