Достапни линкови

Одбележување на 24 годишнината од геноцидот во Сребреница


Одбележување на 24 годишнината од геноцидот во Сребреница
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Илјадници луѓе присуствуваа на одбележувањето на 24 годишнината од геноцидот во Сребреница во Меморијалниот центар Поточари. Погребани беа и посмртните останки на 33 нови идентификувани жртви, кои се пронајдени во масовни гробници во близина на Сребреница.

XS
SM
MD
LG