Достапни линкови

Албанската правда на пауза, сите судии под истрага


Албанската правда на пауза, сите судии под истрага
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Во зградата на албанскиот Врховен суд, ѕидниот часовник престана да работи. Тоа е симпатичен симбол за еден трибунал што не одржал расправа од мај. До тоа дојде откако сите, освен двајца судии, беа отпуштени како дел од опсежна истрага за чистење на озлогласените корумпирани судови. Но, тоа во истовреме го онеспособи албанскиот судски систем.

XS
SM
MD
LG