Достапни линкови

Ердоган: одлуките на ЕУ за Скопје и Тирана, клучни за целиот регион


Ердоган: одлуките на ЕУ за Скопје и Тирана, клучни за целиот регион
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, говорејќи на економски самит на земјите од Југоисточна Европа во Јахорина, Босна и Херцеговина, изјави дека одлуките на Европската унија во врска со членството на Северна Македонија и Албанија во Унијата ќе влијаат врз иднината на регионот.

Категории

XS
SM
MD
LG