Достапни линкови

Програмите за дислексичари даваат резултати


Програмите за дислексичари даваат резултати
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Здружението за дислексија, наречено „Ајнштајн“ е наградена од УСАИД во рамки на проектот за младинско учество, а нивната мисија е да се едуцира наставниот кадар и граѓаните за оваа проблематика. Што има да порача претседателот на „Ајнштајн“, Дамјан Николовски?

XS
SM
MD
LG