Достапни линкови

Мицотакис: ќе го вратам оптимизмот во Грција


Мицотакис: ќе го вратам оптимизмот во Грција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Лидерот на грчката конзервативна партија Нова демократија, Киријакос Мицотакис, дојде на власт со убедлива победа на предвремените парламентарни избори. Победата, според експертите, се должи главно на климата на замор и огорченост од реформите на штедење и на неостварените политички ветувања на левичарската влада на Алексис Ципрас.

Категории

XS
SM
MD
LG