Достапни линкови

Могерини за датум за преговори за Северна Македонија во октомври


Могерини за датум за преговори за Северна Македонија во октомври
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Шефицата за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини за РСЕ на Самитот за Западен Балкан во Познањ изјави дека ќе биде грешка доколку ЕУ не одреди датум за преговори за Северна Македонија и Албанија во октомври.

XS
SM
MD
LG