Достапни линкови

Трамп го прослави 4 јули со тенкови и авиони


Трамп го прослави 4 јули со тенкови и авиони
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Со прелетување на воени авиони и пред борбени тенкови американскиот претседател Доналд Трамп ја пофали војската на прославата на Денот на независноста во Вашингтон. Неговите критичари велат дека големиот празник Трамп го претворил во политички настан.

Категории

XS
SM
MD
LG