Достапни линкови

Тимоние – Сè уште не сме донеле одлука дали ќе ви дадеме датум за преговори


Тимоние – Сè уште не сме донеле одлука дали ќе ви дадеме датум за преговори
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:40 0:00

Одлуката за датум за преговори ќе зависи од проценката што ќе се направи од моите власти во зависност од агендите кои беа испорачани и тој став јасно им беше соопштен на македонските власти, дека францускиот став сè уште не е донесен за таа тема, вели францускиот амбасадор Кристијан Тимоние во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG