Достапни линкови

Преспанскиот договор - „последната сламка“ врз лутите грчки гласачи


Преспанскиот договор - „последната сламка“ врз лутите грчки гласачи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Пет месеци по лутите митинзи во поголемите градови против контроверзниот договор за името со Северна Македонија, ова прашање едвај може да се забележи во кампањата за предвремените парламентарни избори на 7-ми јули. Но, таканаречениот Преспански договор меѓу Атина и Скопје беше многу критична точка за многу гласачи, особено во северниот дел на Грција.

XS
SM
MD
LG