Достапни линкови

Туск: огромен прашалник над кандидатите за нови лидери на ЕУ


Туск: огромен прашалник над кандидатите за нови лидери на ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск изјави дека сé уште постои „огромен знак прашалник“ за тоа дали Европскиот парламент ќе ги одобри номинираните кандидати кои треба да ја предводат Европската унија во наредните пет години. Тоа особено важи за кандидатките за шефици на Европската комисија и на Европската централна банка.

Категории

XS
SM
MD
LG