Достапни линкови

Изборите во Грција и мигрантите


Изборите во Грција и мигрантите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Кога се стемнува на егејскиот остров Самос, голем број мигранти го напуштаат валканиот логор над градот Вати, за да се освежат на пристаништето. Меѓутоа, локалните жители не се радуваат кога ќе ги видат. И по неколку години соживот, прашањето околу мигрантите е едно од клучните на изборите на 7 јули.

XS
SM
MD
LG