Достапни линкови

Албанија: мирни, бојкотирани избори


Албанија: мирни, бојкотирани избори
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Локалните избори во Албанија, бојкотирани од опозициските партии, минаа мирно и со слаб одѕив на гласачите. Претходно, западните земји ги предупредија албанските политичари дека нема да толерираат никакво насилство.

XS
SM
MD
LG