Достапни линкови

Јанакиески повторно чека одлука за притвор


Јанакиески повторно чека одлука за притвор
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

МВР, по налог на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција приведе 10 лица, а по едното полицијата се уште трага. Тие се осомничени за злоупотреба на службена положба и овластување, а едно лице за несовесно вршење на службата.Меѓу нив е поранешниот министер Миле Јанакиески

XS
SM
MD
LG