Достапни линкови

Трамп сака да го одложи пописот во САД


Трамп сака да го одложи пописот во САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Американскиот Врховен суд ги блокира напорите на администрацијата на претседателот Доналд Трамп во формуларот за пописот на населението во 2020 година да се додаде прашањето: „Дали лицето кое го пополнува има американско државјанство“. Противниците велат дека нема време за ревидирање, бидејќи за идната недела е закажано печатењето на пописните формулари.

Категории

XS
SM
MD
LG