Достапни линкови

НАТО ќе возврати на руските закани


НАТО ќе возврати на руските закани
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг објави дека Алијансата ги разгледала потенцијалните мерки против Русија ако не се придржува кон Договорот за нуклеарните сили со среден дострел. Што и да е решено, тоа нема да биде објавено се до почеткот на август, за кога САД најавија повлекување од договорот.

Категории

XS
SM
MD
LG